Strona główna/Nasza szkoła/Projekty edukacyjne

18 marca 2021

Wulkany

Uczniowie klas 6 mieli za zadanie wykonać eksperyment z wybuchającym wulkanem. Inspiracją była lekcja o wulkanach na Islandii.

18 listopada 2020
W 1995 roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Czeladzi otrzymała zaszczytne imię Janusza Korczaka, wybitego pedagoga i nauczyciela. W tym roku przypada 25 rocznica tego wydarzenia. W związku z tym uczniowie klas IV i V biorą udział w projekcie „Janusz Korczak - ten, który w dziecku widział człowieka”. Do końca listopada uczniowie będą zapoznawać się z sylwetką naszego patrona. Nauczyciele będą starali się uświadomić i przypomnieć uczniom prawa człowieka (dziecka), a uczniowie będą oglądać filmy związane z działalnością Janusza Korczaka oraz zapoznawać się z fragmentami jego twórczości literackiej. Nauczyciele podczas godzin wychowawczych będą starali się zainicjować dyskusję zainspirowaną myślą Korczaka: „Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie”. Natomiast na lekcjach z języka polskiego uczniowie będą mieli za zadanie napisać list do mieszkańców Ziemi z apelem o szacunek dla każdego dziecka (człowieka). Chętni mogą wykazać się pomysłowością podczas tworzenia albumu o życiu i twórczości Janusza Korczaka. Najpiękniejsze albumy zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie internetowej naszej szkoły, oraz szkolnym Facebooku.

Głównym celem projektu jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dzieci oraz wzmacnianie aktywności dziecka w życiu wspólnoty klasowej i szkolnej.

Byłoby pięknie, gdyby każdy z nas szanował drugiego człowieka tak, jak robił to Janusz Korczak.

Opiekunowie Dużego Samorządu Uczniowskiego
Dorota Bengier-Babiarz
Magdalena Wester

25 października 2020

W bieżącym roku szkolnym klasa II B wraz z wychowawcą Aleksandrą Bronny przystąpiła do dwóch projektów edukacyjnych.

Pierwszy z nich to projekt Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”.

To całoroczny cykl zajęć, będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. W ramach projektu każdy uczeń otrzymał „Bazgrolnik -świat i ja”, w którym zamieszczone są zadania do omawianych tematów.
Drugim projektem jest Uniwersytet Dzieci w Klasie pt. „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”.

Uczniowie w trakcie zajęć poznają praktyczne zastosowanie matematyki. Otrzymali oni indeksy, w których będą odnotowywać postępy w projekcie.

Od 26 do 30 kwietnia 2021 r. rekrutacja do klas pierwszych dla dzieci spoza obwodu